Κάντε κλικ εδώ για να δείτε τα διαγωνιζόμενα λογότυπα

Το σχέδιο P@LS του προγράμματος KA2 Erasmus+ που συντονίζει το σχολείο μας απέκτησε το λογότυπό του.

Τα έξι σχολεία της σύμπραξης πήραν μέρος σε online διαγωνισμό για το καλύτερο σχεδιασμό λογότυπου. Μαθητές και καθηγητές των ομάδων εργασίας των σχολείων μας εμπνεύστηκαν από το θέμα του project και σχεδίασαν 12 θαυμάσια υποψήφια λογότυπα. Τον διαγωνισμό οργάνωσε και διεξήγαγε το σχολείο της Τουρκίας. 180 μαθητές (30 από κάθε σχολείο) επισκέφτηκαν την ηλεκτρονική πλατφόρμα και ψήφισαν το λογότυπο της προτίμησής τους με αντικειμενικό τρόπο αφού o διαγωνισμός δεν επέτρεπε στους ψηφοφόρους να επιλέξουν τα υποψήφια σχέδια της χώρας τους.

Τις περισσότερες προτιμήσεις συγκέντρωσε το λογότυπο που εμπνεύστηκε και δημιούργησε η Merve Nur K?l?n?, μια νεαρή μαθήτρια από το σχολείο της Τουρκίας. Την ευχαριστούμε για την ωραία της δημιουργία και της ευχόμαστε να είναι πάντα δημιουργική κι επιτυχής!